Z cyklu „Ekspert radzi”: Białe certyfikaty jako dodatkowe korzyści finansowe z efektywności energetycznej

„Ekspert radzi” to cykl rozmów prowadzonych przez doradców energetycznych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W najnowszym odcinku cyklu ekspert PGE Energia Ciepła opowiedział o białych certyfikatach.

Poprawa efektywności energetycznej ma coraz większe znaczenie zarówno z powodu rosnących cen energii, jak i osiąganego przy tej okazji efektu ekologicznego. Nie bez znaczenia w tym kontekście jest to, że poprawiające efektywność inwestycje mogą być finansowo wsparte dzięki systemowi białych certyfikatów. W efekcie nie tylko obniżamy rachunki, ale też zyskujemy środki na kolejne inwestycje.

W najnowszym odcinku cyklu „Ekspert radzi” o białych certyfikatach, jako sposobie na ekonomiczny zysk z inwestycji, opowiedział ekspert PGE Energia Ciepła, Michał Potrykus, reprezentujący Wydział Rozwoju Rynku Ciepła Oddziału Wybrzeże, a także Wydział ds. Efektywności Energetycznej PGE EC. Gospodarzem spotkania był Marcin Gregorowicz z Działu Doradców Energetycznych WFOŚiGW w Gdańsku.


Link do podcastu: https://www.youtube.com/watch?v=YdDpRp-j8gg&t=232s

 

Newsletter