Już po raz trzeci ruszył projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”

Już po raz trzeci PGE Polska Grupa Energetyczna realizuje nadmorski projekt pn. „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”. Od 7 lipca do 15 sierpnia br. na plażach w Ustce, Łebie i Sasinie mieszkańcy oraz turyści mogą korzystać ze specjalnie przygotowanych stref edukacyjnych, w których prezentowane są ciekawostki o odnawialnych źródłach energii i morskich farmach wiatrowych. Poprzednie dwie edycje projektu zgromadziły około 30 tysięcy odwiedzających.

W ramach projektu Plaża PGE przez 12 dni w każdej z trzech lokalizacji: Ustce, Łebie i Sasinie, dzięki dedykowanym atrakcjom, uczestnicy mogą zgłębić wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, zielonej przyszłości energetyki oraz lepiej zrozumieć korzyści płynące z powstania farm wiatrowych na morzu i dowiedzieć się, w jaki sposób wytwarzają prąd morskie turbiny.

Za nami już pierwsza część projektu, która odbyła się w Ustce w dniach 7-18.07. Kolejne lokalizacje wydarzenia to:
•    Łeba: 21.07-1.08, wejście na plażę nr 13
•    Sasino: 4-15.08, wejście na plażę nr 51

Strefy łączą elementy edukacyjne z zabawą, przekazując tym samym wiedzę na temat morskich farm wiatrowych w przystępny dla każdej grupy wiekowej sposób. W strefie interaktywnej edukacji, jak co roku, dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości (VR) można poczuć się jak we wnętrzu lądowej turbiny wiatrowej. Ponadto można posłuchać o korzyściach, jakie niesie wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, a także sprawdzić swoje umiejętności i kondycję, aby w jak najszybszym tempie „dopłynąć” do najbliższej turbiny wiatrowej, która będzie zlokalizowana ok. 25 kilometrów od brzegu.

W strefie wiedzy można dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o morskich farmach wiatrowych oraz przy pomocy lunety zwizualizować lokalizację przyszłych farm wiatrowych PGE na Morzu Bałtyckim Baltica 1, 2 i 3.

Na uczestników czekają także strefa warsztatów i zabawy, a także strefa sportowa z wielkoformatowym boiskiem, na którym odbywać się będą turnieje siatkówki plażowej, piłki nożnej i przeciągania liny. W każdy weekend przewidziane są dodatkowe atrakcje, m.in. spotkania z reprezentantami Polski w  żeglarstwie – Michałem Polakiem i Radosławem Furmańskim.

Projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” jest organizowany w ramach działań edukacyjnych, związanych z realizacją programu Offshore przez Grupę PGE na Morzu Bałtyckim.

Grupa PGE to największe krajowe przedsiębiorstwo energetyczne i lider produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w Polsce. PGE realizuje największy krajowy program budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. W ramach programu Offshore, obecnie PGE realizuje inwestycje na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy ok. 3,4 GW: Baltica 2 i Baltica 3 o łącznej mocy ok. 2,5 GW oraz Baltica 1 o łącznej mocy ok. 0,9 GW. Pierwszy prąd z Bałtyku od PGE popłynie w 2027 roku.

Celem strategicznym Grupy PGE w obszarze morskiej energetyki jest zbudowanie co najmniej 6,5 GW mocy do 2040 roku. Pozwoli to na pokrycie zapotrzebowania na energię dla 10 mln gospodarstw domowych w kraju. Do zobaczenia nad Bałtykiem na PLAŻY PGE!
Więcej informacji na www.plazapge.pl

Źródło:
https://www.gkpge.pl/grupa-pge/dla-mediow/komunikaty-prasowe/inne/pge-startuje-z-iii-edycja-projektu-plaza-pge-poznaj-moc-baltyckiego-wiatru

Newsletter