III Pomorski Piknik Energetyczny zgromadził ponad 20 wystawców energetycznych

Wystawcy z branży energetycznej, pomorscy i krajowi, spotkali się w Gdyni na Skwerze Arki Gdynia, by mówić m.in. o zaletach ekologicznych źródeł ogrzewania, w tym z miejskiej sieci ciepłowniczej, ochronie powietrza,  możliwościach uzyskania dofinansowania na ekologiczne inwestycje, sposobach na zwiększenie efektywności energetycznej.

III Pomorski Piknik Energetyczny odbył się w dniach 11-12 czerwca w Gdyni. Wydarzenie było energetyczne nie tylko ze względu na tematykę, ale też atmosferę. Pomysłodawcy wydarzenia – Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Urząd Miasta Gdynia, PGE Energia Ciepła S.A. oraz  Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej pokazali, że warto postawić na sprawdzone i ekologiczne rozwiązania. Wystawcy zaprezentowali efektywne systemy grzewcze, odnawialne źródła energii czy zeroemisyjne pojazdy elektryczne.

Energetyczne miasteczko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na każdym stoisku czekała duża dawka wiedzy, a na spragnionych wyzwań liczne konkursy i gry z nagrodami, a także elektryczne rowery z możliwością przetestowania. Edukatorzy z Centrum Nauki Experyment zorganizowali pokazy energetyczne, które przyciągnęły uwagę zarówno młodych naukowców, jak i dorosłych.


Wśród gości byli Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju i Szymon Gajda, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Źródło foto: www.gdynia.pl oraz archiwum własne.

 

Newsletter