Gala Efektywności Energetycznej na Ołowiance

  14 września w gmachu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbyła się Gala Efektywności Energetycznej, podczas której zostały wręczone Diamenty Efektywności Energetycznej. Gala była podsumowaniem wieloletniej współpracy Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła z Partnerami w zakresie białych certyfikatów.

Oddział Wybrzeże PGE Energia Ciepła już od ponad dekady realizuje usługę pozyskiwania białych certyfikatów, pozwalających na otrzymanie środków pieniężnych za wykonanie modernizacji, które nie tylko wpływają na poprawę efektywności energetycznej i oszczędność energii, ale są też inwestycją w ekologię. W ramach tej usługi Oddział Wybrzeże PGE EC odpowiada za realizację wszelkich formalności, w tym za audyt efektywności energetycznej przedsięwzięcia, przygotowanie i złożenie do Urzędu Regulacji Energetyki wniosku oraz innych wymaganych dokumentów. Przez ponad dziesięć lat realizacji tej usługi Oddział Wybrzeże podjął współpracę z ok. 40 spółdzielniami, wspólnotami i przedsiębiorcami z regionu. Rekordowy dla tej współpracy okazał się rok 2022, który zakończył się wynikiem 677,23 toe z 25 wniosków. Wśród wielu działań promujących temat efektywności energetycznej i usługę pozyskiwania białych certyfikatów są cykliczne warsztaty, webinaria i spotkania dla zarządców trójmiejskich spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Tegoroczne spotkanie miało charakter szczególnie uroczystej gali, podsumowującej wieloletnią współpracę z Partnerami w zakresie efektywności energetycznej. Diamenty Efektywności Energetycznej otrzymali:

  • Spółdzielnia Mieszkaniowa „Brzeźno” w Gdańsku – za najdłuższą współpracę
  • Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Komuny Paryskiej w Gdyni – za największy projekt realizowany w latach 2011-2022
  • Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przymorze” w Gdańsku – za największy projekt realizowany w roku 2023

Gratulujemy!

Newsletter