Energia rytmu natury – zima

„Energia rytmu natury” to cykl filmów o wspieranych przez PGE parkach narodowych. Zapraszamy do obejrzenia czwartego odcinka pt. „Zima”, a do tych zimowych krajobrazów dołączamy życzenia radosnego spędzenia tego zbliżającego się świątecznego czasu – w cieple i z dobrą energią!

Czwarty odcinek pt. „Zima” zabiera widza w podróż, ukazując biały pejzaż lasów, łąk i trzęsawisk. W zimowej scenerii rozgrywa się fascynujące widowisko życia, w którym zarówno rośliny, jak i zwierzęta, demonstrują swoją niezwykłą zdolność do przetrwania w surowych warunkach.

Spadek nasłonecznienia i niskie temperatury zmuszają zwierzęta oraz rośliny, aby dostosowały się do trudnych warunków na najbliższe kilka miesięcy. Nasilające się opady atmosferyczne, zmieniają krajobraz i wpływają na codzienne życie natury. W zimowym okresie przyroda przechodzi w stan głębokiej hibernacji, tworząc spokojny i malowniczy krajobraz, który skrywa w sobie obietnicę nadchodzącej odnowy i odradzania się życia.

Seria edukacyjnych filmów przyrodniczych ukazuje zmienność cyklów natury w parkach narodowych. Poprzez wykorzystanie nagrań z fotopułapek odkrywa nieznane i niedostępne dla widza zakamarki oraz ukazuje życie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

ENERGIA RYTMU NATURY – ZIMA >>>

Więcej: https://www.gkpge.pl/grupa-pge/zrownowazony-rozwoj/srodowisko/energia-rytmu-natury

Newsletter