Energia rytmu natury – jesień
Jesień w polskich parkach narodowych to czas, kiedy przyroda maluje swój najbarwniejszy obraz. Zapraszamy do obejrzenia odcinka z cyklu „Energia rytmu natury” –  cyklu filmów o wspieranych przez PGE parkach narodowych. Odcinek pt. „Jesień” pokazuje, jak jesienią zmienia się tamtejsza flora i fauna.

Trzeci odcinek pt. „Jesień” zabiera widza w podróż, ukazując barwne jesienne pejzaże lasów, łąk i trzęsawisk. Możemy również podglądać, jak różnorodne gatunki roślin i zwierząt przygotowują się do przetrwania zimowych miesięcy, gdy spadające temperatury i skracający się dzień dają sygnał do stopniowego przechodzenia w stan spoczynku. Dla jednych jesień to czas zahamowania wzrostu i ograniczenia procesów życiowych przy jednoczesnym zachowaniu pełnej zdolności do życia, dla innych czas na gody.

PGE wspiera swoimi działaniami dziewięć parków narodowych: Biebrzański, Świętokrzyski, Roztoczański, Kampinoski, Wigierski, Słowiński, Narwiański, Bieszczadzki i Magurski Park Narodowy. Obserwację przyrody może ułatwić i uprzyjemnić Spacerownik PGE >>>
Seria edukacyjnych filmów przyrodniczych ukazuje zmienność cyklów natury w parkach narodowych. Poprzez wykorzystanie nagrań z fotopułapek odkrywa nieznane i niedostępne dla widza zakamarki oraz ukazuje życie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.

 

ENERGIA RYTMU NATURY – JESIEŃ >>>


Więcej: https://www.gkpge.pl/grupa-pge/zrownowazony-rozwoj/srodowisko/energia-rytmu-natury?fbclid=IwAR2b-j2bk2-leJtCdRA1UCQm_b2sqWJeEwPuTqSBZcyhFArywLGpk9BhfII

Newsletter