Energia naPrawdę – nowa kampania informacyjna PTEZ nt. energii elektrycznej
„Energia naPrawdę” to nowa kampania edukacyjna PTEZ, mająca na celu promowanie wiedzy na temat funkcjonowania energetyki i ciepłownictwa w naszym kraju, transformacji energetycznej, a także walkę z  dezinformacją dotyczącą sektora energetycznego. 

Ogólnopolska kampania „Energia naPrawdę”, organizowana przez Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych, została zainaugurowana podczas Krynica Forum 2023, międzynarodowego wydarzenia łączącego biznes, politykę i środowisko akademickie, które odbyło się w dniach 13–15 września w Krynicy-Zdroju.

Jest ona odpowiedzią na falę dezinformacji dotyczącą sektora energetycznego – w tym informacji o cenach energii i ciepła. Kampania ma także zwiększyć wiedzę Polaków na temat funkcjonowania energetyki i ciepłownictwa w naszym kraju oraz transformacji energetycznej, dekarbonizacji i kierunkach zmian w sektorze. Zachęca także do reagowania na fake newsy pojawiające się w internecie, mediach tradycyjnych i dyskusji publicznej i zgłaszania ich za pośrednictwem strony www.energianaprawde.pl.

 

Newsletter