Ciepłolubni w Kosakowie
W tym roku mija pięć lat współpracy pomiędzy PGE Energia Ciepła, OPEC Gdynia i Gminą Kosakowo w ramach projektu „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych”.

 

​Z tej okazji 14 listopada, podczas uroczystego otwarcia ścieżki, która powstała w ramach Pomorskich Tras Rowerowych, PGE EC przekazało na rzecz Gminy Kosakowo solarną stację ładowania smartfonów. Ekologiczne urządzenie jest zasilane energią słoneczną. Ma cztery porty USB i panel solarny o mocy 50 W. Już wkrótce stanie na nowej trasie rowerowej i będzie służyć nie tylko mieszkańcom Gminy Kosakowo.

Nowa ścieżka rowerowa znajduje się nieopodal dawnego składowiska popiołów gdyńskiej elektrociepłowni PGE EC, w okolicach rezerwatu przyrody Beka. Te tereny należą do najważniejszych przyrodniczych miejsc na polskim wybrzeżu Bałtyku.

W tym roku mija pięć lat współpracy PGE Energia Ciepła, OPEC Gdynia i Gminy Kosakowo. W ramach porozumienia na rzecz zrównoważonego rozwoju partnerzy prowadzą wspólne projekty w obszarach takich jak: bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców, ochrona środowiska i efektywność energetyczna.

(Źródło: PGE)

Newsletter