„Białe Certyfikaty” w nowej odsłonie na stronie internetowej PGE Energia Ciepła

Nowa zakładka „Białe Certyfikaty”, znajdująca się na stronie internetowej PGE Energia Ciepła, to źródło wielu pożytecznych informacji oraz propozycja współpracy, którą PGE Energia Ciepła oferuje w zakresie kompleksowo realizowanej usługi pozyskiwania Białych Certyfikatów.

Jednym ze sposobów poprawy efektywności energetycznej jest realizacja przedsięwzięcia modernizacyjnego, w wyniku którego uzyskuje się oszczędność energii elektrycznej, ciepła, jak i energii zawartej w paliwach. Za uzyskany efekt oszczędności energii można otrzymać od Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Świadectwa Efektywności Energetycznej, które potocznie nazywane są Białymi Certyfikatami.

PGE Energia Ciepła bierze udział w systemie Białych Certyfikatów od początku jego istnienia, czyli od 2011 roku, oferując między innymi pomoc oraz doradztwo w zakresie efektywności energetycznej u odbiorców energii zlokalizowanych na terenie całego kraju. Jest jednym z czołowych podmiotów na rynku Białych Certyfikatów. Wraz z wieloletnim rozwojem obszaru działalności związanej z efektywnością energetyczną, a także potrzebą intensyfikacji i koordynacji działań prowadzonych na lokalnych rynkach ciepła, w grudniu ubiegłego roku w strukturach PGE Energia Ciepła utworzono dedykowany Wydział ds. Efektywności Energetycznej.

– Ambicje w kwestii efektywności energetycznej, zarówno Unii Europejskiej, jak i Polski, są wysokie i cały czas rosną, w związku z czym obszar ten coraz mocniej zyskuje na znaczeniu w kontekście możliwości rozwoju działalności Grupy. Celem nowo powstałego Wydziału jest m.in. koordynacja procesów pozyskiwania Świadectw Efektywności Energetycznej na poziomie Grupy PGE EC, jak również analiza bieżących i przyszłych zmian w regulacjach prawnych mających wpływ na szeroko rozumianą efektowność energetyczną. Aby skutecznie wpisać się w oczekiwania rynku i rozwijać działalność Grupy w tym obszarze, pomocnym byłoby również wykorzystanie synergii wewnątrz Grupy PGE – mówi Paweł Kaliński, Dyrektor Departamentu Rynku Ciepła i Efektywności Energetycznej.

Kluczem do prowadzenia skutecznych działań handlowych i pozyskiwania nowych Partnerów biznesowych jest prowadzenie skutecznych działań marketingowych. Jednym z efektów tych działań jest uruchomienie na ogólnopolskiej stronie internetowej PGE Energia Ciepła nowej, dedykowanej zakładki, gdzie można zapoznać się z kompleksową ofertą PGE Energia Ciepła w zakresie pozyskiwania Białych Certyfikatów. Jej celem jest dotarcie do jak największej liczby potencjalnych nowych klientów z informacją o możliwości współpracy, w efekcie której nasi Partnerzy otrzymają premię finansową za zrealizowane przez nich inwestycje prooszczędnościowe.

Więcej: https://pgeenergiaciepla.pl/biale-certyfikaty


(Źródło: PGE)

 

Newsletter