Aktualności

Aktualności

12/04/2021

Zaproszenie na webinarium "Białe certyfikaty - Twój zysk z oszczędności"

Zaproszenie na webinarium

Jeśli jesteś przedstawicielem spółdzielni mieszkaniowej lub administratorem wspólnot mieszkaniowych i planujesz realizację przedsięwzięć modernizacyjnych - to webinarium jest dla Ciebie. Podczas webinarium, które odbędzie się już 15 kwietnia w godz. 10.00-11.00, dowiesz się:


- za jakie inwestycje można otrzymać białe certyfikaty

- jak przebiega proces pozyskania białych certyfikatów

- jaka jest wartość rynkowa praw majątkowych wynikających z białych certyfikatów

- jak odzyskać część poniesionych kosztów i mieć więcej środków na kolejne inwestycje

 

Efektywność energetyczna nie bez powodu staje się tematem coraz bardziej popularnym. Wiąże się nie tylko z bonusami finansowymi, ale przynosi też realną korzyść dla środowiska. Głównym narzędziem wspierającym efektywność energetyczną są białe certyfikaty.

 

Białe certyfikaty to świadectwa efektywności energetycznej, które można otrzymać za oszczędność energii uzyskaną w wyniku realizacji przedsięwzięcia modernizacyjnego. Wyrażone są w „toe”, czyli tonach oleju ekwiwalentnego. Aby otrzymać białe certyfikaty, należy zrealizować inwestycję na min. 10 toe, czyli uzyskać oszczędność energii lub ciepła w ilości 418,68 GJ lub 116,3 MWh. Nawet jeśli planowana inwestycja nie spełnia wymogu min. 10 toe, to firma ma możliwości, aby połączyć ją z inną inwestycją i zrealizować ten wymóg.

 

Z białymi certyfikatami wiążą się z kolei prawa majątkowe, które mają wartość pieniężną i są przedmiotem obrotu na Towarowej Giełdzie Energii. W ich uzyskaniu może pomóc PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Wybrzeże w Gdańsku - największy na Pomorzu producent ciepła i energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji, a zarazem doświadczony podmiot w realizacji usług okołociepłowniczych. Jako duże przedsiębiorstwo energetyczne posiada odpowiednie uprawnienia i kompetencje do przeprowadzania i reprezentowania innych podmiotów w procesie pozyskania białych certyfikatów. Odpowiada przy tym za realizację wszelkich formalności, w tym za audyt efektywności energetycznej przedsięwzięcia, przygotowanie i złożenie wniosku do Urzędu Regulacji Energetyki, wykonanie odpowiednich rozliczeń.

 

PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Wybrzeże w Gdańsku zaprasza na webinarium pt. „Białe certyfikaty – Twój zysk z oszczędności”. Spotkanie online, podczas którego przybliżony zostanie proces pozyskiwania białych certyfikatów, odbędzie się już 15 kwietnia w godzinach 10.00-11.00.

 

Zgłoszenia na webinarium: bialecertyfikaty.ecwybrzeze@gkpge.pl

  •    imię i nazwisko
  •    nazwa spółdzielni lub wspólnoty, którą reprezentuje uczestnik
  •    adres e-mail, na który zostanie wysłany link do spotkania

 

Za rekomendację do skorzystania z zaproszenia – zarówno na webinarium, jak i do współpracy z PGE Energia Ciepła w zakresie białych certyfikatów - posłużyć mogą poniższe liczby (kliknij na obrazek).

 

Kontakt

80-867 Gdańsk
ul. Swojska 9

T: +48 58 347 44 74
(od 9:00 do 15:00)

Email:
kontakt@cieplodlatrojmiasta.pl