Aktualności

Aktualności

16/03/2021

Wybierz ciepło sieciowe. Dla Ciebie i dla powietrza

Wybierz ciepło sieciowe. Dla Ciebie i dla powietrza

"Wybierz ciepło sieciowe. Dla Ciebie i dla powietrza" to hasło najnowszej kampanii PGE Energia Ciepła, nawiązującej do dwóch najważniejszych zalet ciepła sieciowego – komfortu użytkowania i poprawy jakości powietrza w miastach, których mieszkańcy z niego korzystają.

 

PGE Energia Ciepła jest liderem ciepłownictwa w Grupie PGE i działa na rynkach w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Krakowie, Toruniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Siechnicach, Rzeszowie, Lublinie, Kielcach, Zgierzu, Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim. Dostarcza ciepło do ogrzewania oraz w postaci ciepłej wody użytkowej.

 

Ciepło sieciowe w elektrociepłowniach należących do PGE Energia Ciepła produkowane jest jednocześnie z energią elektryczną w procesie wysokosprawnej kogeneracji.

 

Kogeneracja oznacza wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej w jednym procesie technologicznym. Jest to jeden z najefektywniejszych sposobów redukcji emisji zanieczyszczeń poprzez zmniejszenie ilości paliwa używanego do łącznej produkcji ciepła i energii elektrycznej.

 

WIĘCEJ: https://pgeenergiaciepla.pl/cieplo/Cieplo/wybierz-cieplo-sieciowe

 

Kontakt

80-867 Gdańsk
ul. Swojska 9

T: +48 58 347 44 74
(od 9:00 do 15:00)

Email:
kontakt@cieplodlatrojmiasta.pl