Aktualności

Aktualności

25/05/2020

Ciepło sieciowe - sposób na czyste powietrze w Sopocie

Ciepło sieciowe - sposób na czyste powietrze w Sopocie

W Sopocie z roku na rok wzrasta udział ciepła z miejskiej sieci ciepłowniczej, które produkowane jest w gdańskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła. Ekologiczne i korzystne cenowo ciepło ogrzewa już niemal 40 % miasta, a na przyłączenia czekają kolejni odbiorcy.

 

Już wkrótce z ciepła z miejskiej sieci będą korzystali kolejni odbiorcy w Sopocie - mieszkańcy wielorodzinnych budynków przy ul. Goyki i Bitwy pod Płowcami oraz zlokalizowanego przy tej samej ulicy hotelu sieci Radisson Blue. 

 

Na taką zmianę zdecydowały się ostatnio wspólnoty przy ul. Mściwoja i Malczewskiego, budynek wielorodzinny  przy ulicy Grottgera. W ubiegłym roku do sieci włączony został także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz dwa nowe hotele.

 

Jednak największą inwestycją, zrealizowaną w ciągu ostatnich pięciu lat, było przyłączenie w 2016 roku Górnego Sopotu oraz części Dolnego Sopotu od ul. Bohaterów Monte Cassino w stronę Gdyni (moc 15 MW). Nowa sieć objęła swym zasięgiem  ponad 15 tys. mieszkańców na terenie 11 sopockich osiedli. Są to m.in. Brodwino, Kamienny Potok, Kraszewskiego oraz Dolny Sopot i osiedle Mickiewicza.

 

Mieszkańcy Sopotu otrzymali tańsze ciepło i odczuli to w swoich budżetach, zarządcy natomiast zaoszczędzone pieniądze mogli przeznaczyć na fundusz remontowy. Jeszcze wcześniej, bo w roku 2015, do sieci ciepłowniczej, zasilanej ciepłem z gdańskiej elektrociepłowni, przyłączony został Dolny Sopot, Urząd Miasta Sopotu, nowy budynek dworca, hotele i szkoły.

 

Czyste niebo nad miastem to dla Sopotu, uzdrowiska i nadmorskiego kurortu, kwestia podstawowa. W osiągnięciu tego celu pomocne jest ciepło sieciowe, produkowane w gdańskiej elektrociepłowni.

 

Kontakt

80-867 Gdańsk
ul. Swojska 9

T: +48 58 347 44 74
(od 9:00 do 15:00)

Email:
kontakt@cieplodlatrojmiasta.pl