Archiwum

Archiwum

Smog nie taki straszny - rozstrzygnięcie ciepłolubnego konkursu
22/11/2018

Smog nie taki straszny - rozstrzygnięcie ciepłolubnego konkursu

Jednym z elementów kampanii edukacyjno-społecznej pod hasłem „Daj się ogrzać. Przyłącz się do Ciepłolubnych" był fotograficzny konkurs skierowany do dzieci i młodzieży z gdyńskich szkół podstawowych "SMOG jest sss…ssSTRASZNY. Pokaż, jak go pokonać". Jego uroczysty finał odbył się 14 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym.

 

Do konkursu fotograficznego zakwalifikowało się 15 prac, z których jury wybrało trzy prace w najlepszy sposób obrazujące walkę z niską emisją i ze zjawiskiem miejskiego smogu w Gdyni. Komisja oceniała prace pod kątem zgodności z tematem, kreatywności i pomysłowości oraz wartości edukacyjnej przekazu. 14 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Autorzy trzech zwycięskich prac wygrali dla swoich gdyńskich szkół i placówek bony na materiały plastyczne.

 

I miejsce i bon o wartości 1500 zł - Szkoła Podstawowa nr 20
II miejsce i bon o wartości 1000 zł - Gimnazjum nr 24 w Gdyni
III miejsce i bon o wartości 500 zł - Placówka Wsparcia Dziennego SPOT Klub Kreatywni

 

GRATULUJEMY!

 

WIĘCEJ: http://cieplolubni.com.pl/

 

link icon
Wybierz miejską sieć ciepłowniczą!
06/11/2018

Wybierz miejską sieć ciepłowniczą!

Na terenie Gdańska i Sopotu trwa kampania „Zmień sposób ogrzewania! Wybierz miejską sieć ciepłowniczą”. W jej ramach do wyboru ekologicznego i komfortowego źródła ciepła, jakim jest ciepło z miejskiej sieci, wspólnie zachęcają mieszkańców Grupa GPEC i PGE Energia Ciepła.

 

Kampania adresowana jest do mieszkańców tych dzielnic, w których ze względu na kierunek rozbudowy sieci możliwe jest szybkie przyłączenie budynków. W tym przypadku są  to budynki w Gdańsku Wrzeszczu  i Sopocie.

 

Ci, którzy zdecydują się na zmianę źródła ogrzewania, mogą liczyć na miejską dotację. Jej wysokość jest uzależniona od statusu prawnego podmiotu. Osoby fizyczne, prawne i przedsiębiorcy mogą liczyć nawet na pokrycie 100 % wydatków (nie więcej jednak niż 6 tys. zł), natomiast wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie na 50 % wydatków (nie więcej niż 10 tys. w przypadku wspólnot i nie więcej niż 20 tys. w przypadku spółdzielni).

 

By uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przyłączenia oraz wysokości dofinansowania z przeznaczeniem na zmianę źródła ciepła, wystarczy wypełnić  formularz kontaktowy na stronie www.zmienogrzewanie.pl lub zadzwonić (tel. +48 58 52 43 699).

 

Kliknij na poniższe mapki, by sprawdzić adresy mające szansę na szybkie podłączenie do sieci (więcej: https://grupagpec.pl/zmien-sposob-ogrzewania-wybierz-msc/):

link icon
Program priorytetowy „Czyste Powietrze”
30/10/2018

Program priorytetowy „Czyste Powietrze”

Adresatami ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze” są właściciele domów jednorodzinnych. Korzyści z niego natomiast będziemy odczuwać wszyscy. Starania o czystsze powietrze można podejmować już od 19 września – od tej daty Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmują wnioski o wsparcie z programu „Czyste Powietrze”.

 

Program z budżetem 103 mld zł potrwa aż do 2029 roku. Warto podkreślić, że nabór wniosków odbywa się w systemie ciągłym. W zakres dofinansowania wchodzą m.in.:

 

  • wymiana starych źródeł ciepła na paliwa stałe
  • stolarka okienna i drzwiowa
  • docieplenie przegród budynków
  • modernizacja instalacji centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej
  • instalacja OZE (kolektory i fotowoltaika)
  • montaż instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła

 

Wielkość dofinansowania zależy nie tylko od kosztów przedsięwzięcia, ale też od wysokości miesięcznego dochodu wnioskodawcy i może wynosić od 30% do aż 90% kosztów inwestycji! Więcej: https://wfos.gdansk.pl/czyste_powietrze_icon

link icon
Konkurs fotograficzny „SMOG jest sss…ssSTRASZNY. Pokaż jak go pokonać”.
22/10/2018

Konkurs fotograficzny „SMOG jest sss…ssSTRASZNY. Pokaż jak go pokonać”.

Ruszył konkurs fotograficzny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Czekamy na prace do 5 listopada 2018r.

 

Konkurs fotograficzny „SMOG jest sss…ssSTRASZNY. Pokaż jak go pokonać”

 

Do wygrania nagrody finansowe dla szkół. Bony na materiały plastyczne o wartości:

 

I miejsce – 1500 zł
II miejsce – 1000 zł
III miejsce – 500 zł

 

Więcej na stronie:

http://cieplolubni.com.pl/

 

Jeżeli, mieszkając w mieście, korzystasz dziś z rozwiązań indywidualnego ogrzewania, np. pieców opalanych węglem i zależy Ci na ochronie środowiska oraz zdrowiu pomyśl o zmianie sposobu ogrzewania na ciepło sieciowe. Ciepło produkowane w kogeneracji stanowi ekologiczną i bezpieczną alternatywę dla innych źródeł ogrzewania.

 

Jeżeli jesteś mieszkańcem Gdyni wejdź na dedykowaną stronę http://cieplolubni.com.pl/

 

Na stronie publikowane są aktualności na temat możliwości przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, kalkulator kosztów i istniejące formy dofinansowania inwestycji np. podłączenia instalacji ciepłej wody użytkowej z miejskiej sieci ciepłowniczej.

link icon

Kontakt

80-867 Gdańsk
ul. Swojska 9

T: +48 58 347 44 74
(od 9:00 do 15:00)

Email:
kontakt@cieplodlatrojmiasta.pl