Walory płynące z korzystania z miejskiej sieci ciepłowniczej sprawiają, że większość mieszkańców wybiera właśnie tę metodę. Poniżej pięć największych zalet ciepła sieciowego.

  1. Bezpieczeństwo – ciepło sieciowe to w tej chwili jeden z najbezpieczniejszych sposobów ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Źródło ciepła znajduje się poza mieszkaniem, więc zatrucie tlenkiem węgla czy wybuch gazu są niemożliwe.
  2. Komfort – korzystanie z ciepła sieciowego to najłatwiejszy i najwygodniejszy sposób ogrzewania. Użytkownicy nie muszą pamiętać o systematycznym dokonywaniu przeglądów, ponieważ konserwacją urządzeń zajmuje się dostawca. Ciepło wytwarzane jest z dala od ostatecznego odbiorcy, dlatego nie trzeba martwić się o magazynowanie i dostawy paliwa.
  3. Ekologia – ciepło sieciowe wytwarzane jest w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Dzięki temu do jego produkcji zużywa się mniej paliwa i mniej energii elektrycznej. Dodatkowo użytkownicy nie generują szkodliwych substancji jak np. w przypadku ogrzewania węglem. Przy procesie produkcji ciepła, elektrociepłownie muszą dotrzymywać rygorystycznych norm dotyczących ochrony środowiska.
  4. Cena – korzystanie z ciepła sieciowego jest jednym z najtańszych sposobów ogrzewania mieszkania.
  5. Niezawodność – dostawca ciepła stale monitoruje temperaturę i przepływ w sieci oraz dba o konserwację urządzeń. Gwarantuje niezawodność i jakość świadczonych usług. Nie trzeba już martwić się o to, czy zimą w naszych mieszkaniach będzie ciepło.